Rekonstrukcje.

Zwiedzający zloty i pokazy często pytają mnie w jakich konfliktach brała udział Polska po II wojnie światowej. Na szczęście nikt z nas, odbywających wbrew własnej woli zasadniczą służbę wojskową nigdy nie musiał walczyć w obronie socjalizmu. Z jednym wyjątkiem, który opisałem na stronie "Operacja Dunaj". Tak powstał pomysł przybliżenia Anglikom paradoksalnej interwencji Układu Warszawskiego przeciw jednemu z jego członków.
Chciałbym utworzyć grupę rekonstrukcyjną odtwarzającą to wydarzenie i ogólnie polskie wojsko w okresie PRL-u na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Oczywiście nie zamierzam budować płonącej Pragi ani organizować przemarszu kilku tysięcy żołnierzy i pojazdów. Mój projekt przewiduje zainscenizowanie małego obozowiska polskich żołnierzy tymczasowo stacjonujących pod namiotami przy polsko-czechosłowackiej granicy.
Pierwsza próba wypadła pomyślnie. Moja wystawa wzbudziła spore zainteresowanie. Tylko co to za oddział wojska z jednym żołnierzem... Poszukuję chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu mieszkających w połudnowej Anglii. Wymagane jest polskie moro typu "deszczyk" i buty opinacze, ewentualnie mundur jednego z członków Układu Warszawskiego (NRD, ZSRR, Węgry, Bułgaria). Reszta do uzgodnienia. Zainteresowanych proszę o email.


My first exhibition 'Operation Danube'.

Rekonstrukcje.